Aktualności

Spotkanie z nauczycielami

05.12.2019 -

W dniu 4 grudnia br. w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu odbyło się spotkanie z nauczycielami, podczas którego wiceprezes Fundacji, Agnieszka Couderq przedstawiła sylwetkę i dorobek o. Michała Boyma, Ojciec Jacek Gniadek, prezes współpracującego blisko z Fundacją Stowarzyszenia Sinicum im. Michała Boyma przedstawił nauczycielom konspekt lekcji powstałej na bazie książki "Jak Michał ze Lwowa do Chin zawędrował" autorstwa profesor Moniki Miazek-Męczyńskiej. Po spotkaniu, każdy uczestniczący otrzymał książkę.

Konspekt lekcji o Michale Boymie i piosenka "Marzenie“

09.10.2019 -

W konsekwencji wydania książki dla dzieci o Michale Boymie, powstała też o nim piosenka oraz konspekt lekcji dla uczniów klasy VI i starszych.Autorem konspektu jest pan Norbert Kościelniak - nauczyciel LO im. Stefana Żeromskiego i SP nr 3 w Żyrardowie. Autorem słów piosenki pt. "Marzenie" jest pan Wojciech Kowalski, muzykę zaś stworzyła Edyta Kościelniak. W nagraniu piosenki udział wzięły dzieci, ze scholi DON BOSCO działającej przy Oratorium św. Jana Bosko w Żyrardowie.
Zapraszamy wszystkich pedagogów i osoby zainteresowane do pobrania materiałów niezwykle mądrej lekcji pt. "Czy warto marzyć?" Materiały znajdą Państwo w dalszej części tego wpisu.

Wizyta w Ambasadzie Chińskiej z okazji 70-lecia stosunków polsko-chińskich

04.10.2019 -

W dniu 20 września 2019 r. założycielki Fundacji wraz z innymi osobami wspomagającymi je w wysiłkach na rzecz promocji dorobku Michała Boyma uczestniczyły w uroczystym przyjęciu z okazji 70-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Chińską Republiką Ludową zorganizowanym w Ambasadzie tego kraju.

Książka dla dzieci o Michale Boymie już w druku

04.08.2019 -

Z przyjemnością informujemy, iż książka dla dzieci autorstwa profesor Miazek-Męczyńskiej pt. "Jak Michał ze Lwowa do Chin zawędrował" ukazała się w druku w liczbie 1000 egzemplarzy przeznaczonych do dystrybucji nieodpłatnej w szkołach.

E-book książki dla dzieci o Michale Boymie już gotowy!

14.06.2019 -

Zapraszamy do ściągania darmowej książki dla dzieci opowiadającej o przygodach Michała Boyma.

Ilustracje do książki dla dzieci o Michale Boymie już gotowe!

03.06.2019 -

Autorem ilustracji jest młody jezuita, o. Przemysław Wysogląd, autor nagrodzonego Feniksem 2012 komiksu "K.O.S.T.K.A" o św. Stanisławie Kostce.

Przyznanie środków MKiDN

19.03.2019 -

Z największą przyjemnością informujemy, wniosek organizatorów Inicjatywy "Michał Boym A.D. 2019" do programu operacyjnego MKiDN "Literatura" w sprawie dotacji publicznej dla publikacji książki dla dzieci w wieku 8-12 lat o wielkim polskim naukowcu, XVII-wiecznym jezuicie i misjonarzu w Chinach został zakwalifikowany do przyznania wsparcia finansowego.

Logo Inicjatywy już zrobione!

19.03.2019 -

Przygotowania do konferencji naukowej o Michale Boymie

26.12.2018 -

Inicjatorzy we współpracy z ojcem Wojciechem Klujem, Dyrektorem Instytutu Dialogu Kultury i Religii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego prowadzą prace przygotowawcze do między-uniwersyteckiej konferencji naukowej poświęconej dorobkowi o. Michała Boyma.

Komitet Wsparcia Inicjatywy "Michał Boym A.D. 2019" już zawiązany!

26.12.2018 -