Druga część książkowych przygód Michała Boyma!!!

17.04.2024 -

Drugi tom powieści przygodowej autorstwa Agnieszki Couderq "Ostatni wysłannik dynastii Ming. Światłość i mrok" już dostępny w sprzedaży! 

Kliknij i dowiedz się więcej...

Odkryj fascynujący świat misjonarza Michala Boyma w podcastowym odcinku!

27.03.2024 -

Nie zwlekaj - kliknij play i zanurz się w `Książce na Ucho`, gdzie z Agnieszką Coderq o Michale Boymie rozmawia Piotr Łoś!

MiŚ - mandaryn Boym i sinolożka z Los Angeles - 07.02.2024 Audycja o Michale Boymie w Radiu Wnet!

10.02.2024 -

"Ja się czuję emisariuszką coraz bardziej Boga" - mówi Agnieszka Couderq - "(...) oraz jestem, mam nadzieję, kontynuatorem misji pana Edwarda Kajdańskiego" - dodaje.

Targi książki już za nami! Zobacz fotorelację ze spotkania autorskiego z Agnieszką Couderq.

03.12.2023 -

Powieść historyczna Agnieszki Couderq o Michale Boymie - "Ostatni wysłannik dynastii Ming" - trafia pod polskie strzechy!

Michał Boym w Muzeum Historii Polski

22.10.2023 -

Przeczytaj rozmowę Natalii Pochroń z Agnieszką Couderq o Michale Boymie - Polaku, który przybliżył Europie Chiny!

A jak... Ayutthaya

03.10.2023 -

Michał Boym przybył do Ayutthayi, stolicy państwa o tej samej nazwie w styczniu 1658 roku w drodze powrotnej z Europy do Chin i pozostawał mniej więcej do maja tego samego roku. Ayutthaya - obecnie Tajlandia - była wówczas jedną z najpotężniejszych potęg morskich w regionie.

Michał Boym i herbata chińska | Słowo i Muzyka u Jezuitów

29.09.2023 -

Zachęcamy do wysłuchania porywającego koncertu w wykonaniu Anny Krysztofiak, Pawła Betleya oraz Patrycji Betley.

Zobacz więcej...

Zapowiedź książki Agnieszki Couderq!

29.09.2023 -

Powieść historyczna opowiadająca o niezwykłych przygodach Michała Boyma ukaże się już w październiku!

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej...

Od dziś możesz nas znaleźć na Facebooku

28.09.2023 -

W 2019 roku została zawiązana Inicjatywa “Michał Boym - Polski Marco Polo A.D. 2019". Od dnia dzisiejszego rusza strona facebookowa inicjatywy, do której śledzenia serdecznie zapraszamy :)

Powieść Agnieszki Couderq "Ostatni wysłannik dynastii Ming" uzyskała patronat honorowy Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego

24.07.2023 -

Agnieszka Couderq to jedna z czołowych boymistek w Polsce i na świecie. Jej powieść o Michale Boymie została objęta patronatem biskupa Michała Janochy.

Zobacz więcej...

 

Edward Kajdański: Jak odkrywałem Michała Boyma - polskiego MARCO POLO

10.06.2023 -

Jest to ostatnia z książek Edwarda Kajdańskiego wydana jeszcze za życia autora. Przedstawia historię badań, które Kajdański poświęcił losom i dorobkowi jezuity Michała Boyma - polskiemu Marco Polo.

Michał Boym w Polskim Radiu - wywiad z dr Małgorzatą Religą

07.05.2023 -

"Michał Boym uważał się za Polaka i tę swoją polskość podkreślał" mówi dr Małgorzata Religa, kierownik zakładu Sinologii Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego, prywatnie córka prof. Zbigniewa Religi. 

Boym w nowej grze o polskich superbohaterach nauki

26.04.2023 -

Akademia Superbohaterów stworzyła grę w karty o polskich superbohaterach nauki. Między nimi pojawia się postać ojca Michała Boyma. Oprócz gry karcianej, Akademia Superbohaterów stworzyła grę mobilną, serię krótkich filmów animowanych oraz książkę pod tym samym tytułem.

Kongres Azjatycki - wyklad Agnieszki Couderq

14.01.2021 -

W dniu 21 do 26 października 2020 r. w Toruniu odbył się VII Międzynarodowy Kongres Azjatycki, największe w Europie Środkowej wydarzenie naukowe i biznesowe poświęcone problematyce azjatyckiej.

Michał Boym w radio WNET

02.11.2020 -

W dniu 9 października gościem audycji Popołudnie WNET była wiceprezes Fundacji, Agnieszka Couderq, która opowiadała słuchaczom o historii Michała Boyma. Zapraszamy do wysłuchania audycji pod linkiem w dalszej części wpisu.